Da li smatrate da izabrani zvaničnici trebaju imati pravo na 'bijeli hljeb'?
Pitanje postavljeno puta: 7
Senad Šepić (2014),
16.03.2016. 17:29:25
Smatram da ne trebaju i da svaki građanin u BiH treba imati jednake šanse i prava i nakon perioda provedenog na nekom poslu. Uz obavezu ukidanja ovog rješenja, smatram da treba i druge zakone uskladiti sa tim i osigurati jednaka prava svim građanima u BiH i nakon isteka perioda provedenog na nekmom poslu.
Mirsad Mešić (2014),
16.03.2016. 14:06:20
Postovani,
Smatram da izabrani zvanicnici ne trebaju imato pravo koristenja tzv "bijjelog hljeba"jer njihova primanjs obezbjeduju mogucnost da "prezive"bez primanja nekoliko mjeseci do novog posla.
M. Mesic
Nikola Lovrinović (2014),
18.03.2016. 12:00:43
Mislim da zastupnici ali i druge određene kategorije dužnosnika trebaju imati određenu nadoknaDU NAKON ISTEKA MANDATA na koji su izabrani ili imenovani, Također mislim da su ta davanja bila do sada prevelika i da je bilo zloporabe.Načelno bi se odnosila samo na one koji nemogu odmah imati neki angažman , a nisu se mogli baviti svojom egzistencijom zbog dužnosti koju su obnašali. U suprotnom zadnju godinu svoga mandata svi oni koji nemaju rješenje će se baviti zapravo sobom i svojom budućom egzistencijom a zanemarit će obveze zbog kojih su tu. Osim toga ova nadoknada nije automatska nego onaj tko na to ima pravo mora podnijeti zahtjev za omogućavanje iste . To znači da veliki moralisti to nemoraju zatražiti i neće ni konzumirati. Možda mogu to konzumirati i ta sredstva uplatiti u humanitarne svrhe jer će tako najlakše doći do potrebnih jer će u suprotnom ostati u proračunu.Zamislite osobu kojoj do mirovine nakon isteka mandata treba pola godine i nema rješenja. Također vam je možda poznato da se nekim privatnim biznisom nemožete ni baviti zbog prethodne dužnosti . Dkle po meni svrha ove kategorije je bila da potakne demokratske procese i sudjelovanje šireg sloja ljudi u istima , a nije data da bi se zlorabila. Pa na koncu poslije gubljenja prethodnog posla i zavod za zapošljavanje vam mora davati neku plaću određeno vrijeme ,dakle nije li i to neki bijeli kruh. Generalno sam odgovorio a mislim da nadoknada nebi smjela biti veća od prosječne plaće a i o vremenskom periodu se da razgovarati, što podrazumijeva usklađivanje i sa nekim drugim zakonima. Nadam se da naredni prijedlog "humanista "neće biti da se ukinu i plaće jer bi to mogao shvatiti kao npr. davanje vlasti onima koji novac imaju i samo im treba još vlast. Obnašanje dužnosti je častan posao i treba postaviti mehanizme da se ne zlorabi a ne parcijalno i populistički na "najjeddnostavniji način" to ko bajagi rješavati . Moram vam i to reći da u slučaju tužbi ovo će svi dobiti koji su na to imali pravo, a i iznosi su novca koji se izdvajao za ovo su dale ko manji nego što je predlagač dezinformirao javnost i te podatke trenutno prikupljam. No nekakva zakonska rješenja su donešena i vidjet ćemo što će s tim biti.
Poštovanje
Mario Karamatić (2014),
17.03.2016. 20:27:28
Smatram da ne trebaju. S druge strane predloženi i u Parlamentu usvojeni Zakon o tzv "ukidanju bijelog kruha" je neprovediv i to je razlog zbog čega sam glasovao protiv, budući da se radi o obmanjivanju javnosti. Naime, onoga trenutka kada su gospodin Suljagić i gospodin Matanović zatražili i kada im se odobrilo korištenje tzv bijelog kruha ili naknade za nerad ta privilegija je Ustavom BiH zagarantirana svim članovima Vijeća ministara u ovom mandatu. Izlaz je u donošenju zakonski cjelovitog rješenja i jednostavno se ne može po postojećem Zakonu i Ustavu ova privilegija ukinuti bilo kakvim ad hoc rješenjima.
Šemsudin Mehmedović (2014),
17.03.2016. 08:11:20
Ne smatram, niti sam ikad smatrao...to nije volja naroda koji predstavljamo...
Poštovani zastupnici, da li će navedenim izmjenama zakona doći do promjene koeficijenata za policijske službenike...jer je istim početni koeficijent sa SSS 1,24 dok je državnim službenicima sa istom stručnom spremom početni koeficijent 1,4.
Pitanje postavljeno puta: 1