Muslić je rođen 27. jula 1982. godine u Bihaću, gdje je završio osnovnu školu, a u periodu od 1997. do 2001. godine i Srednju saobraćajno-tehničku školu.
U nastojanju da stekne akademska znanja, 2001. godine upisuje Pravni fakultet Univerziteta u Bihaću, gdje 2005. godine stiče status diplomiranog pravnika. Tokom studija na Pravnom fakultetu svoju pažnju fokusirao je prema učenju, istraživanju i unapređivanju vlastitih spoznaja, što rezultira vrijednim priznanjem – Zlatnom plaketom za najboljeg studenta generacije.
Već 2007. godine upisuje postdiplomski studij na istoj visokoškolskoj ustanovi, a 2010. godine, odbranom magistarskog rada, ostvaruje zvanje magistra pravnih nauka.
Tokom studiranja, a zatim i tokom postdiplomskog usavršavanja, svoje slobodno vrijeme usmjerava prema najvažnijim oblastima društvenog života, gdje se preferira i gradi timski rad i promišljanje. Svoju predanost društvenim vrijednostima i pozitivnim promjenama potvrđuje učešćem u korisnim aktivnostima za lokalnu zajednicu, ali i aktivnostima demokratizacije stičući vrijedna i neponovljiva životna iskustva.
Od kraja 2004. godine do sredine 2006. godine kao član redakcije studentskog časopisa "KontraSt", daje nesebičan doprinos u afirmaciji aktuelnih pravnih tema u javnosti, a posebno onih koje se direktno odnose na život građana BiH.
Na Općim izborima 2006. i 2010. godine građani Unsko-sanskog kantona, svojim biračkim pravom podržali su kandidaturu Muslića za Skupštinu USK, te je u oba navrata biran za zastupnika.
Na prijevremenim izborima, koji su održani 16. januara 2011. godine, podrškom oko jedanaest hiljada birača izabran je za općinskog načelnika Bihaća.
Pitanje: 28.02.2019. godine, na dnevnom redu Predstavničkog doma Parlamenta FBiH, nalazi se Nacrt Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama socijalne zaštite, zaštite civilnih žrtava rata i zaštite porodica sa djecom, a koji se odnosi na regulisanje statusa roditelja njegovatelja/njegovatelja djece i osoba s invaliditetom sa jasno preciziranim kriterijima ko i na koji način može ostvariti ovo pravo sa mogućnošću dodatnih izmjena i dopuna, obzirom da se radi o nacrctu. Predlagač nacrta je Udruženje porodica djece i osoba s poteškoćama/invaliditetom Dajte nam šansu, registrovano na nivou BiH. Zakon bi se implementirao 2020. godine, do kada bi se uradila analiza i podzakonski akti kojima bi se implementirao Zakon na nivou kantona. Pravo na status roditelja njegovatelja priznaje se jednom od roditelja ili srodnika djeteta ili osobe s invaliditetom koje ispunjava jedan od sljedećih uvjeta: Potpuno je ovisno o pomoći i njezi druge osobe jer mu je zbog održavanja života potrebno pružanje specifične njege izvođenjem medicinsko-tehničkih zahvata za koju je prema preporuci liječnika roditelj osposobljen;U potpunosti je nepokretno i uz pomoć ortopedskih pomagala; Ima više vrsta teških oštećenja (tjelesnih, mentalnih, intelektualnih ili osjetilnih), zbog kojih je potpuno ovisno o pomoći i njezi druge osobe pri zadovoljavanju osnovnih životnih potreba. Naglašavamo da sistem/društvo osobama koji vode brigu o gore navedenoj populaciji, oduzima pravo na rad a što je osnovno ljudsko pravo zagarantovano svim zakonodavnim dokumentima a usvajanjem predloženog Nacrta bi se spriječila diskriminacija i pokretanje legitimnih postupaka ostvarivanja ovog prava kroz redovno pravna sredstva.Da li ćete svojim glasom ZA Nacrt pružiti podršku onima kojima je to najpotrebnije ili ćete nastaviti prećutno odobravati diskriminaciju po svakom osnovu i potiskivanje u krajnje siromaštvo ove marginalizovane grupe? Da li je „skuplje“ biti socijalni slučaj i „teret“ države ili omogućiti, i ono što je obaveza – pravo na rad?Ines Kavalec, direktorica udruženja Dajte nam šansu