Albin Muslić

Ovo je profil iz mandata (2018)

0%
Broj pitanja: 13
Broj odgovora: 0
Stranka
SDP
Parlament
Parlament Federacije BiH
Dom parlamenta
Predstavnički dom
Kratka biografija

Muslić je rođen 27. jula 1982. godine u Bihaću, gdje je završio osnovnu školu, a u periodu od 1997. do 2001. godine i Srednju saobraćajno-tehničku školu.

U nastojanju da stekne akademska znanja, 2001. godine upisuje Pravni fakultet Univerziteta u Bihaću, gdje 2005. godine stiče status diplomiranog pravnika. Tokom studija na Pravnom fakultetu svoju pažnju fokusirao je prema učenju, istraživanju i unapređivanju vlastitih spoznaja, što rezultira vrijednim priznanjem – Zlatnom plaketom za najboljeg studenta generacije.

Već 2007. godine upisuje postdiplomski studij na istoj visokoškolskoj ustanovi, a 2010. godine, odbranom magistarskog rada, ostvaruje zvanje magistra pravnih nauka.

Tokom studiranja, a zatim i tokom postdiplomskog usavršavanja, svoje slobodno vrijeme usmjerava prema najvažnijim oblastima društvenog života, gdje se preferira i gradi timski rad i promišljanje. Svoju predanost društvenim vrijednostima i pozitivnim promjenama potvrđuje učešćem u korisnim aktivnostima za lokalnu zajednicu, ali i aktivnostima demokratizacije stičući vrijedna i neponovljiva životna iskustva.

Od kraja 2004. godine do sredine 2006. godine kao član redakcije studentskog časopisa "KontraSt", daje nesebičan doprinos u afirmaciji aktuelnih pravnih tema u javnosti, a posebno onih koje se direktno odnose na život građana BiH.

Na Općim izborima 2006. i 2010. godine građani Unsko-sanskog kantona, svojim biračkim pravom podržali su kandidaturu Muslića za Skupštinu USK, te je u oba navrata biran za zastupnika.

Na prijevremenim izborima, koji su održani 16. januara 2011. godine, podrškom oko jedanaest hiljada birača izabran je za općinskog načelnika Bihaća.

Izborna jedinica
401
Pozicija
Zastupnik
Broj osvojenih glasova
3499

Pitanje: Postovani,zar ne smatrate da se ovim zakonom pokusavaju dodatno opteretiti i radnici i poslodavci? Zasto se ne insistira na smanjivanju stopa doprinosa sa dosadasnjih skoro 33% na 20%? Ako bi se zakon u ovakvom obliku uveo - nova stopa opterecenja na plate bi bila skoro pa 46% - ne uzimajuci u obzir cinjenicu da svaki radnik, i svako fizicko lice drzavi dodatno plati 17% PDV-a , sto predstavlja ukupno opterecenje od 63% ?Pored toga, zbog cega SDA-SDP i ostale stranke ne insistiraju na vracanju poreskih olaksica za izvoznike - u vidu oslobadjanja poreza na dobit - kada znamo cinjenicno stanje u kakvom se nalaze izvoznici, odnosno kakva je pokrivnost uvoza izvozom( 93% - 7%) ? Imajuci u vidu da se istovremeno smanje i stope doprinosa sa 33% na 20%, +13% na dohodak, sto bi cinilo ukupno poresko opterecenje za radnika i poslodavca od 33%?Zanima me, da li ce SDP kao stranka insistirati na vracanju ovih poreskih olaksica izvoznicima u paketu sa izmjenama zakona o doprinosima i dohotku, buduci da se predlozenim zakonom namjerava oporezivati i dividenda firmi - sto je vec jednom oporezovano i smatram da to predstavlja dodatno opterecenje na firme!Dakle, glavno pitanje je da li ce se vracati poreske olaksice za izvoznike u vidu oslobadjanja poreza na dobit - ako je ostvareni izvoz 30% i vise za tu fiskalnu godinu?Hvala

Pitanje postavljeno: 16.10.2019  Podijeli. Vidi pitanje Parlamentarac/ka nije odgovorio/la na ovo pitanje.

Pitanje na zakonu: Prijedlog Zakona o porezu na dohodak FBiH

Vidi sva pitanja na zakonu