Rođen je 1.10.1966. godine
Završio je Zagrebačku školu ekonomije i menadžmenta (Zagreb, RH), smjer financije i bankarstvo te je 2014. godine stekao zvanje MBA. Diplomu Vojne akademije, smjer kopnena vojska na Vojnoj akademiji u Beogradu (RS) stekao je 1989. godine. Do 1997. godine bio je pripadnik Oružanih snaga BiH za koje vrijeme je rukovodio i zapovijedao postrojbama u okviru 2. korpusa.
Bio je direktor Inter – Impexa d.o.o. iz Tuzle do 2007. godine. Godinu dana je bio vršitelj dužnosti direktora Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije BiH, sudjelujući u utemeljenju i upravljanju Agencijom. Zamjenik ministra sigurnosti BiH je bio od 2007. godine do 2012. godine kada je, među ostalim, vodio pregovore o prekograničnoj suradnji sa susjednim zemljama te sudjelovao i koordinirao uspostavu sustava za zakonito presretanje u telekomunikacijama u BiH.
Do 2014. godine je bio zastupnik u Skupštini Tuzlanske županije naročito posvećen radu na izradi zakona i praćenju utroška sredstava izvršne vlasti, javnih fondova i javnih poduzeća čiji je osnivač i vlasnik Tuzlanska županija. Zamjenik ministra sigurnosti BiH je ponovno postao s početkom travnja 2015. godine.
Predsjednik je Županijskog odbora HDZ BiH Soli. Bio je voditelj policijske reprezentacije BiH u nogometu na dva svjetska prvenstva u organizaciji International Police Association.
Oženjen je, otac dvoje djece. Poznaje engleski i ruski jezik. Hobi su mu skijanje, nogomet i tenis.
Pitanje: Postovani,zar ne smatrate da se ovim zakonom pokusavaju dodatno opteretiti i radnici i poslodavci? Zasto se ne insistira na smanjivanju stopa doprinosa sa dosadasnjih skoro 33% na 20%? Ako bi se zakon u ovakvom obliku uveo - nova stopa opterecenja na plate bi bila skoro pa 46% - ne uzimajuci u obzir cinjenicu da svaki radnik, i svako fizicko lice drzavi dodatno plati 17% PDV-a , sto predstavlja ukupno opterecenje od 63% ?Pored toga, zbog cega SDA-SDP i ostale stranke ne insistiraju na vracanju poreskih olaksica za izvoznike - u vidu oslobadjanja poreza na dobit - kada znamo cinjenicno stanje u kakvom se nalaze izvoznici, odnosno kakva je pokrivnost uvoza izvozom( 93% - 7%) ? Imajuci u vidu da se istovremeno smanje i stope doprinosa sa 33% na 20%, +13% na dohodak, sto bi cinilo ukupno poresko opterecenje za radnika i poslodavca od 33%?Zanima me, da li ce SDP kao stranka insistirati na vracanju ovih poreskih olaksica izvoznicima u paketu sa izmjenama zakona o doprinosima i dohotku, buduci da se predlozenim zakonom namjerava oporezivati i dividenda firmi - sto je vec jednom oporezovano i smatram da to predstavlja dodatno opterecenje na firme!Dakle, glavno pitanje je da li ce se vracati poreske olaksice za izvoznike u vidu oslobadjanja poreza na dobit - ako je ostvareni izvoz 30% i vise za tu fiskalnu godinu?Hvala