unib Jusufović je rođen 1948. godine u Pljevljima, u Crnoj Gori.
Živi u Brčkom sa suprugom Zijadom sa kojom ima troje djece – Mirelu, Lejlu i Jasmina.
Završio je Pravni fakultet u Sarajevu. Priključio se Stranci demokratske akcije (SDA) po njenom osnivanju 1990. godine, a napustio je 1996. kada je prešao u novoformiranu Stranku za BiH (SBiH). Tu je bio narednih 13 godina, da bi potom prešao u Savez za bolju budućnost (SBB) gdje je član Predsjedništva.
Jusufović je 17 godina radio u prehrambenom kombinatu „Bimal“. Potom je obavljao rukovodeće funkcije u Skupštini opštine Brčko, a od 1994. do 2000. godine je bio načelnik Brčkog. U tom periodu je u dva mandata bio u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Jednu godinu je bio delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, a potom je izabran za poslanika u Predstavničkom domu. Mandat nije okončao jer je 2004. godine suspendovan nakon što je osuđen za zloupotrebu položaja. U tom periodu Jusufović je bio profesionalno angažovan kao generalni sekretar SBiH, a od 2006. je u dva uzastopna mandata poslanik u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije BiH.
Pitanje: Pozz , kada će biti smijenjen direktor agencije za oduzetu imovinu , te biti naložena revizija agencije ? Izvještaj je odavno oboren , a da ste pročitali sve izvještaje do sad svi bi bili oboreni te i uočili krađu Federacije ! Lp
Pitanje: Kada će Bosna i Hercegovina kupiti dovoljan broj vakcina za masovnu imunizaciju protiv COVID 19 i zašto to dosada nije učinila ?
Pitanje: Nakon 30 godina u politici i jednom osudom za zloupotrebu položaja, zar ne mislite da je vrijeme da se povučete i prepustite politiku mladima da ne napuštaju domovinu? Ili vam je premalo para koje ste ukrali i dobili kao platu za sav nerad?
Pitanje: 28.02.2019. godine, na dnevnom redu Predstavničkog doma Parlamenta FBiH, nalazi se Nacrt Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama socijalne zaštite, zaštite civilnih žrtava rata i zaštite porodica sa djecom, a koji se odnosi na regulisanje statusa roditelja njegovatelja/njegovatelja djece i osoba s invaliditetom sa jasno preciziranim kriterijima ko i na koji način može ostvariti ovo pravo sa mogućnošću dodatnih izmjena i dopuna, obzirom da se radi o nacrctu. Predlagač nacrta je Udruženje porodica djece i osoba s poteškoćama/invaliditetom Dajte nam šansu, registrovano na nivou BiH. Zakon bi se implementirao 2020. godine, do kada bi se uradila analiza i podzakonski akti kojima bi se implementirao Zakon na nivou kantona. Pravo na status roditelja njegovatelja priznaje se jednom od roditelja ili srodnika djeteta ili osobe s invaliditetom koje ispunjava jedan od sljedećih uvjeta: Potpuno je ovisno o pomoći i njezi druge osobe jer mu je zbog održavanja života potrebno pružanje specifične njege izvođenjem medicinsko-tehničkih zahvata za koju je prema preporuci liječnika roditelj osposobljen;U potpunosti je nepokretno i uz pomoć ortopedskih pomagala; Ima više vrsta teških oštećenja (tjelesnih, mentalnih, intelektualnih ili osjetilnih), zbog kojih je potpuno ovisno o pomoći i njezi druge osobe pri zadovoljavanju osnovnih životnih potreba. Naglašavamo da sistem/društvo osobama koji vode brigu o gore navedenoj populaciji, oduzima pravo na rad a što je osnovno ljudsko pravo zagarantovano svim zakonodavnim dokumentima a usvajanjem predloženog Nacrta bi se spriječila diskriminacija i pokretanje legitimnih postupaka ostvarivanja ovog prava kroz redovno pravna sredstva.Da li ćete svojim glasom ZA Nacrt pružiti podršku onima kojima je to najpotrebnije ili ćete nastaviti prećutno odobravati diskriminaciju po svakom osnovu i potiskivanje u krajnje siromaštvo ove marginalizovane grupe? Da li je „skuplje“ biti socijalni slučaj i „teret“ države ili omogućiti, i ono što je obaveza – pravo na rad?Ines Kavalec, direktorica udruženja Dajte nam šansu