Rođena je 1969. godine u Tuzli. Osnovnu školu je završila u Živinicama, a srednju Medicinsku školu i Medicinski fakultet u Tuzli. Članica SDA od 1992 godine i Asocijacije žena SDA OO Živinice od njenog osnivanja te od tada aktivno sudjeluje u njenom radu.
Pitanje: Kako objašnjavate situaciju u kojoj nijedan mladi sociolog u općini Srebrenik nema mogućnost da se zaposli u zavodu za socijalnu skrb? Sramota, šta se u ovom sektoru dešava, obični nepotizam i nepravda!
Odgovor:
Ja lično podržavam zapošljavanje mladih ljudi posebno visoko obrazovanih naša budućnost je upravo u borbi za zapošljavanje mladog i kvalitetnog kadra i bespoštednoj borbi protiv nepotizma i nepravde,ali trenutno ne raspolažem konkretnim podacima vezanim za vaše pitanje i ne mogu Vam adekvatno odgovoriti. U narednom periodu pokušat ću stupiti u kontakt sa nadležnom službom sa ciljem detaljnijeg upoznavanja sa naznačenom problematikom na osnovu čega bih mogla da dam neki konkretniji odgovor ,stav i mišljenje.
S poštovanjem,
Šiljegović dr Narcisa
Pitanje: Poštovani,Zašto u Pravilniku za zapošljavanje prosvjetnih radnika na području TK nema , ili je namjerno izostavljeno, kategorije civilnih žrtava rata, posebno poginulih i ranjenih '92? Ako prava civilnih žrtava rata postoje u Federalnom i Zakonu Tuzlanskog kantona ne vidim razlog zašto ih Pravilnik Ministarstva za nauku, kulturu i sport "izbacuje". Civilne žrtve rata, kao i njihovi članovi porodica, koji apliciraju na posao, a koji potpadaju pod ovaj Pravilnik nemaju nikakva prava. Naime, ako je nečiji otac poginuo u ratu, ili čak oba roditelja, ta osoba nema niti jedan postotak uvećanja, kao što to.npr imaju druge kategorije, radna obaveza, borci itd. Znači li to u ovom slučaju i da se žrtve dijele na vojne i civilne? MInistar za socijalni rad i politiku nikada, koliko ja znam, u Skupštini TK nije postavio ovo pitanje.