Rođen 20.11.1978. u Gračanici, a po zanimanju je diplomirani ekonomista.
Pitanje: Zašto je lista esencijalnih lijekova veća u KS u odnosu na TK?
Pitanje: Da li vi vjerujete u reformsku agendu premijera Novalića i kakvo je vaše mišljenje šta će to konkretno značiti za ekonomiju TK?
Odgovor:
Reformska agenda BiH kao set mjera i zakona kojima bi se morao smanjiti javni dug, ali i povećati konkurentnost i omogućiti strana ulaganja, neće biti nimalo laka za Bosnu i Hercegovinu i njene građane. Agenda predviđa , između ostalog, povećanje poreza i donošenje novih poreskih zakona, reformu socijalne zaštite i penzionog osiguranja, reformu u javnom sektoru kroz: smanjenje plaća i moratoriji na zapošljavanje, poboljšanje stečajnih procedura, podjelu javnih preduzeća na ona koja uz manju ili veću rekonstrukciju mogu ostati ili postati samoodrživa i kao takva ući u proces privatizacije, i ona javna preduzeća koja će otići u proces likvidacije, a što će dovesti do povećanja broja nezaposlenih i povećanog nezadovoljstva građana.
Bez sprovođenja ovih i niz drugih agendom predviđenih mjera, nećemo moći nastaviti pregovore o napretku BiH u pogledu pridruživanja Evropskoj uniji, niti nastaviti saradnju sa međunarodnim finansijskim institucijama.
Koristi koje možemo očekivati od reformskog procesa ogledaju se prije svega u funkcionalnijem poslovanju na bh. tržištu, smanjenju troškova rada i sive ekonomije, smanjenju javnog duga i povećanju konkurentnosti kroz povoljniji poslovni ambijent, otvaranje tržišta za strana ulaganja, vladavinu zakona, prilagođavanje tržišta rada zahtjevima poslodavaca, usklađivanje normi sa evropskim principima i druge pogodnosti
Pitanje: Poštovana gospodo, ne želim Vam postaviti nikakvo pitanje već predložiti da u Zakon o značajnim datumima, događajima i ličnostima TK, pored do sada navedenog, uvrstite po jedan datum za svaku općinu sa područja Kantona. Izbor o prijedlogu događaja, datuma ili ličnosti, koji bi se našao u Zakonu, prepustiti općinskim organima. Nekoliko desetina hiljada KM za potporu u obilježavanju ovih datuma neće obogatiti općine ili organizatore niti će osiromašiti Kanton a time bi vlast ipak dala do znanja da joj je stalo da sačuva uspomene na teška vremena i značajne događaje posebno iz odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992-1995. Nije realno da se jedna bitka (ničim ne umanjujem njen značaj) kao što je "Gradačački oklopni voz" tretira na taj način i izdvaja od svih drugih na ovim područjima. Ne znam zašto je to tako ali nabrojat ću samo par značajnih događaja u kojima sam i lično učestvovao a koji s ove tačke gledišta imaju isti ili veći i značaj i težinu od bitke-događaja koji je uvršten u Zakon. 1. Tokom maja i juna 1992.godine, na prostoru općine Sapna se odigralo na desetine velikih bitki u kojima su pripadnici tada TO BiH izvojevali značajne pobjede, u tom periodu (10. maja) zarobljen je tenk i samohotka koji su bili prvi oklopnjaci u posjedu Armije BiH, odnosno tada TO BiH. 2. Tokom jula, augusta i septembra, borbe su se prenijele u tada opkoljeni Teočak, i u nizu bitki oslobođena je velika teritorija koja je privremeno bila okupirana, deblokiran Teočak i spašeno više od 10.000 ljudi koji bi sigurno doživjeli sudbinu civila iz Zvornika, Srebrenice, žepe ili drugih podrinjskih gradova i mjesta. 3. 22.marta, na prostorima sadašnjih općina Sapna i Teočak odigrala se velika bitka i slomljena je jedna od najvećih neprijateljskih ofanziva u BiH. Samo na mjesto Kovačeviće direktno je krenulo u napad 20-tak oklopnjaka. U cjelodnevnoj, neravnopravnoj borbi, ostvarena je velika pobjeda koja ne znam po čemu bi bila manja i žešća od one izvojevane u Gradačcu. Potpuno je uništeno ili oštećeno nekoliko tenkova (desetak), neprijatelju su naneseni veliki gubitci u žs i mts-u. Za isti dan u mjestu Keruše, općina Doboj jug, desila se gotovo identična bitka sa sličnim ishodom, čiji žačaj je u medijima u BiH daleko veći od ove bitke u Kovačevićima.