Rođen 20.11.1978. u Gračanici, a po zanimanju je diplomirani ekonomista.
Pitanje: Da li vi vjerujete u reformsku agendu premijera Novalića i kakvo je vaše mišljenje šta će to konkretno značiti za ekonomiju TK?
Odgovor:
Reformska agenda BiH kao set mjera i zakona kojima bi se morao smanjiti javni dug, ali i povećati konkurentnost i omogućiti strana ulaganja, neće biti nimalo laka za Bosnu i Hercegovinu i njene građane. Agenda predviđa , između ostalog, povećanje poreza i donošenje novih poreskih zakona, reformu socijalne zaštite i penzionog osiguranja, reformu u javnom sektoru kroz: smanjenje plaća i moratoriji na zapošljavanje, poboljšanje stečajnih procedura, podjelu javnih preduzeća na ona koja uz manju ili veću rekonstrukciju mogu ostati ili postati samoodrživa i kao takva ući u proces privatizacije, i ona javna preduzeća koja će otići u proces likvidacije, a što će dovesti do povećanja broja nezaposlenih i povećanog nezadovoljstva građana.
Bez sprovođenja ovih i niz drugih agendom predviđenih mjera, nećemo moći nastaviti pregovore o napretku BiH u pogledu pridruživanja Evropskoj uniji, niti nastaviti saradnju sa međunarodnim finansijskim institucijama.
Koristi koje možemo očekivati od reformskog procesa ogledaju se prije svega u funkcionalnijem poslovanju na bh. tržištu, smanjenju troškova rada i sive ekonomije, smanjenju javnog duga i povećanju konkurentnosti kroz povoljniji poslovni ambijent, otvaranje tržišta za strana ulaganja, vladavinu zakona, prilagođavanje tržišta rada zahtjevima poslodavaca, usklađivanje normi sa evropskim principima i druge pogodnosti