Predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić, dugogodišnji je član Stranke demokratske akcije (SDA). Rođen je 1964. godine u Sarajevu, gdje živi sa suprugom Samirom i sinom Kenanom. Osnovnu i srednju školu završio je u hercegovačkom gradiću Gacko. Doktorirao je 2007. godine na Arhitektonskom fakultetu, gdje radi kao vanredni profesor. Više puta je biran u kantonalna i federalna zakonodavna tijela, a bio je i premijer Kantona Sarajevo (KS). Radio je i u Ministarstvu prostornog uređenja i građenja Republike Bosne i Hercegovine, Federalnom ministarstvu prostornog uređenja i zaštite okoliša te u „Unioninvestu“. Član je stranke SDA od 1991. godine, njen potpredsjednik je od 2015. godine. Bio je premijer Vlade Kantona Sarajevo od 2003. do 2006. godine, kada je na općim izborima osvojio mjesto u Kantonalnoj skupštini te delegiran u Dom naroda Parlamenta Federacije BiH. Na izborima 2010. godine je izabran u Predstavnički dom Parlamenta FBiH u kojem je do 2012. vršio funkciju predsjedavajućeg. Na izborima 2014. godine ponovo se kandidovao za isto zakonodavno tijelo, te sa 10.576 osvojio novi mandat. Ipak, izabran je kasnije za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH.
Pitanje: Da li su iznosi novčanih kazni koje se mogu izreći političkim subjektima, njihovim kandidatima i odgovornim osobama, zaposlenim ili angažovanim u izbornoj administraciji, kao i članovima biračkog odbora, previsoki? Trebaju li biti viši?
Pitanje: Smatrate li da će ove odredbe dovesti do transparentnijeg izbornog procesa?
Pitanje: Podržavate li predloženi način izbora članova Komisije za odlučivanje o sukobu interesa i smatrate li da će na taj način predstavljati nezavisno tijelo za odlučivanje o sukobu interesa?
Pitanje: Šta mislite o propisanim kaznama za kršenje odredbi o sukobu interesa zbog angažmana bliskih srodnika nosilaca javne fuknkcije na zakonom propisanim pozicijama u javnim i privatnim preduzećima? Da li smatrate da su adekvatne?
Pitanje: Da li podržavate uvođenje zabrane bliskim srodnicima izabranih i imenovanih zvaničnika da budu članovi upravnog odbora, skupštine, uprave ili menadžmenta javnih ustanova, te privatnih preduzeća kojim je vlada dala olakšice u iznosu većem od 10.000 KM godišnje?