Potpredsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Edin Mušić rođen je 1962. godine u Donjoj Drežnici pored Mostara, gdje i danas živi. U rodnom je gradu 1987. godine završio Mašinski fakultet. Nakon diplomiranja tri godine provodi u Njemačkoj, a po povratku u BiH u augustu 1990. godine učlanjuje se u SDA. Trinaest godina kasnije postaje član Predsjedništva ove stranke a njen potpredsjednik 2015. godine.
Nakon pripravničkog staža u Vazduhoplovnoj industriji Soko, Fabrici kompresora u Mostaru i Željeznicama BiH, 1995. godine dobija posao profesora u srednjoj Elektrotehničkoj školi u Mostaru.
Profesorsku profesiju napušta kako bi 1997. godine postao načelnik Službe za privredne i društvene djelatnosti u Općini Mostar-Sjever, a tri godine kasnije postaje i načelnik ove općine.
Uoči isteka načelničkog mandata Mušić je 2002. godine izabran u Skupštinu Hercegovačko-neretvanskog kantona, ali zastupničku funkciju nije obnašao. Međutim, već je naredne godine imenovan za ministra raseljenih osoba i izbjeglica u Vladi Federacije BiH. Na ovoj funkciji ostaje dva mandata.
Mušić je na Općim izborima 2006. godine osvojio mandat u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, ali je tada izabrao da produži ministarski mandat. Na Općim izborima 2014. godine izabran je u Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i imenovan za predsjedavajućeg Doma. Na Općim izborima 2018. izabran je za zastupnika u Predstavničkom domu državnog Parlamenta.
Pitanje: “Auf Basis der Unterlagen können wir die Gleichwertigkeit des Abschlusses mit einem Bachelor of Science in Psychologie an einer deutschen Hochschule mit Schwerpunkten in Pädagogischer Psychologie und Klinischer Psychologie bestätigen”. Zar nije žalosno da nas nijemci priznaju i kako vidite u izvodu iz nostrifikacije poseban naglasak na razvijene kompetencije stavljaju na na KLINIČKU PSIHOLOGIJU koju zgaovornici zakona o psihološkoj djelatnosti bez pedagoga-psihologa najviše ističi kao prepreku da budu u istom prepoznati. Samo u BiH se naša pedagogija-psihologija ne uvažava. Nostrificirane diplome pedagoga-psihologa u zemljama Evropske unije su dostupne i širit će se društvenim mrežama, a vi onda objašnjavajte mladima koji odlaze zašto ih vlastita država osporava ukoliko usvojite zakonski okvir kojim neće biti prepoznati.