Mirsad Zaimović, bivši direktor BH Telecoma i dugogodišnji parlamentarac, rođen je 1969. godine u Kaknju. Studij na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu upisuje krajem osamdesetih, ali je zbog služenja vojnog roka i rata diplomirao tek 1998. godine. Član je Stranke demokratske akcije (SDA) od njenog osnivanja.
Prvo radno iskustvo stekao je u ratu kao novinar spiker Radija Kakanj. Do 1998. godine upravljao je i preduzećima Kakanjski glas i Saraj d.o.o. Tri godine radio je kao nastavnik u Srednjoj tehničkoj školi „Kemal Kapetanović“ u Kaknju. Uporedo je od 1998. do 2000. godine bio i vijećnik Općinskog vijeća Kakanj. Prvi put je za parlamentarnog zastupnika izabran 2000. godine.
U naredne dvije decenije je u još četiri saziva bio biran za zastupnika Parlamenta Federacije BiH, ali je za sve to vrijeme samo oko šest godina imao status profesionalnog političara. Razlog je karijera u BH Telecomu. U tom se javnom preduzeću, tačnije u direkciji Zenica, zaposlio koncem 2004. godine. U Sarajevo je s porodicom preselio 2012. godine, a tri godine kasnije postao je vršilac dužnosti, odnosno generalni direktor BH Telecoma. Od jula 2019. godine ima profesionalni status u Parlamentu Federacije BiH, gdje je na mjestu predsjedavajućeg Predstavničkog doma.
Pitanje: “Auf Basis der Unterlagen können wir die Gleichwertigkeit des Abschlusses mit einem Bachelor of Science in Psychologie an einer deutschen Hochschule mit Schwerpunkten in Pädagogischer Psychologie und Klinischer Psychologie bestätigen”. Zar nije žalosno da nas nijemci priznaju i kako vidite u izvodu iz nostrifikacije poseban naglasak na razvijene kompetencije stavljaju na na KLINIČKU PSIHOLOGIJU koju zgaovornici zakona o psihološkoj djelatnosti bez pedagoga-psihologa najviše ističi kao prepreku da budu u istom prepoznati. Samo u BiH se naša pedagogija-psihologija ne uvažava. Nostrificirane diplome pedagoga-psihologa u zemljama Evropske unije su dostupne i širit će se društvenim mrežama, a vi onda objašnjavajte mladima koji odlaze zašto ih vlastita država osporava ukoliko usvojite zakonski okvir kojim neće biti prepoznati.