Rođena 1983. godine u Tuzli. Srednju medicinsku školu završila u Tuzli, kao jedan od najuspješnijih učenika sa posebnim pohvalama i priznanjima. Zvanje doktora medicine stekla je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli.
Po zvaršetku studija zaposlena u JU Dom zdravlja Lukavac, a trenutno je na II. godini specijalističkog staža iz Medicinske biohemije i laboratorijske dijagnostike na Zavodu za Biohemiju UKC-a Tuzla. Lincencirani je ispitivač poznavanje prve pomoći ispred Ministarstva obrazovanja i kulture TK.
Učesnik je velikog broja stručnih kongresa i simpozijuma, a odlično govori engleski i njemački jezik. Udata je i majka jednog djeteta, trenuto nastanjena u Lukavcu.
Pitanje: Poštovani, pitanje se odnosi na član 6 stav (1) tačka (a) i (c) Nacrta Zakona. Naime, Nacrtom Zakona je propisano da radi ostvarivanja prava na doživotnu naknadu sportista treba da ispunjava između ostalog i (a) da ima navršenih 40 godina starosti, (c) da je kategorisan kao zaslužni sportista BiH, a što je direktno vezano za član 2 stav (1) tačka (b) ovog Nacrta Zakona. Članom 3. stav (1) tačka (a) Pravilnika o kategorizaciji sportista na nivou BiH sportisti su kategorisani prema određenim kategorijama, odnosno vrstom osvojene medalje na takmičenjima. Također, članom 6 istog Pravilnika kategorisani sportisti ostvaruju pravo na naknadu ukoliko su dobili rješenje o kategorizaciji i to:a) Zaslužni sportisti iz člana 3. stav (1) tačka a) ovog pravilnika ostvaruju pravo na jednokratnu novčanu nagradu na godišnjem nivou nakon što ispune uvjete za odlazak u penziju u skladu sa odredbama Zakona o penzijsko invalidskom osiguranju, odnosno da bi dobili traženu potvrdu o kategorizaciji sportista treba da ima navršenih 65 godina starosti, što je u direktnoj koliziji sa članom 6 stav (1) tačka (a) Nacrta Zakona u kojem se kaže da vrhunski sportista ima pravo na doživotnu sportsku naknadu ukoliko ima navršenih 40 godina starosti. Molim da to razmotrite, te da se na vrijeme otklone nepravilnosti. Hvala.