Rođen je 1.10.1966. godine
Završio je Zagrebačku školu ekonomije i menadžmenta (Zagreb, RH), smjer financije i bankarstvo te je 2014. godine stekao zvanje MBA. Diplomu Vojne akademije, smjer kopnena vojska na Vojnoj akademiji u Beogradu (RS) stekao je 1989. godine. Do 1997. godine bio je pripadnik Oružanih snaga BiH za koje vrijeme je rukovodio i zapovijedao postrojbama u okviru 2. korpusa.
Bio je direktor Inter – Impexa d.o.o. iz Tuzle do 2007. godine. Godinu dana je bio vršitelj dužnosti direktora Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije BiH, sudjelujući u utemeljenju i upravljanju Agencijom. Zamjenik ministra sigurnosti BiH je bio od 2007. godine do 2012. godine kada je, među ostalim, vodio pregovore o prekograničnoj suradnji sa susjednim zemljama te sudjelovao i koordinirao uspostavu sustava za zakonito presretanje u telekomunikacijama u BiH.
Do 2014. godine je bio zastupnik u Skupštini Tuzlanske županije naročito posvećen radu na izradi zakona i praćenju utroška sredstava izvršne vlasti, javnih fondova i javnih poduzeća čiji je osnivač i vlasnik Tuzlanska županija. Zamjenik ministra sigurnosti BiH je ponovno postao s početkom travnja 2015. godine.
Predsjednik je Županijskog odbora HDZ BiH Soli. Bio je voditelj policijske reprezentacije BiH u nogometu na dva svjetska prvenstva u organizaciji International Police Association.
Oženjen je, otac dvoje djece. Poznaje engleski i ruski jezik. Hobi su mu skijanje, nogomet i tenis.
Pitanje: Da li se slažete da je potrebno izjednačiti koeficijente za osvojenu medalju na Paraolimpijskim igrama sa osvojenom medaljom na Olimpijskim igrama i na taj način otkloniti diskriminaciju osoba sa invaliditetom? Ovo je definitivno Zakon kojeg bi trebalo donijeti. S tim da je u Nacrtu zakona napravljena jedna greška. U samom “Nacrtu zakona o doživotnoj mjesečnoj naknadi zaslužnim sportistima u FBiH”, tačnije u članu 10. stav 3. zakona vrši diskriminacija osoba s invaliditetom i krši se njihovo pravo na jednakost koje im garantuje „Povelja Evropske unije o temeljnim pravima“ u članu 21. stav 1., gdje se navodi sljedeće „Zabranjuje se svaka diskriminacija na bilo kojoj osnovi kao što je spol, rasa, boja kože, etničko ili socijalno podrijetlo, genetske osobine, jezik, religija ili uvjerenje, političko ili bilo kakvo drugo mišljenje, pripadnost nacionalnoj manjini, imovina, rođenje, invaliditet, dob ili spolna orijentacija.“Dakle u članu 10. nacrta Zakona u kojem se definišu Koeficijenti za obračun doživotne mjesečne naknade, a u stavu 3. ovog Člana jasno je napravljena razlika u koeficijentu za Olimpijske igre i Paraolimpijske igre. Koeficijenti su utvrđeni bazirajući se na staroj kategorizaciji sportista koja je također svojim odredbama diskriminisala osobe sa invaliditetom, međutim nekoliko dana nakon dostavljanja nacrta Zakona Vladi FBiH, Vlada je na sjednici održanoj 03.02.2022. godine izmijenila „Uredbu o određivanju kriterija za dodjeljivanje nagrade sportistima, sportskim radnicima i sportskim udruženjima iz FBiH za ostvarene vrhunske sportske rezultate na međunarodnim takmičenjima“, a koja u sebi sadrži novu kategorizaciju sportista u kojoj su na inicijativu Paraolimpijskog komiteta BiH izjednačene nagrade za ostvarene sportske rezultate na Olimpijskim i Paraolimpijskim igrama. Na ovaj način je otklonjena diskriminacija osoba sa invaliditetom u navedenoj Uredbi.Nadamo se da će u konačnici Nacrt Zakona i sam Zakon biti izjednačen sa novom Uredbom i na taj način ispravljena diskriminacija koja se sigurni smo nije namjerno napravila u nacrtu Zakona.Sve pohvale predlagačima što se konačno pokrenulo ovo pitanje, koje je već godinama unazad uređeno u susjednim nam državama.